מקס דיגיטל
סוכנות דיגיטל
WebDuck
בניית אתרים
כלל גלגלי פרסום
שילוט חוצות ועוד
דטה פרינט
דפוס דיגיטלי
מילר פוינט
משרד פרסום
מרכז העניינים
חינמון ארצי
סיפור מעניין: הצלם דוד כהן הגיש תביעה כנגד מגזין התמונות ‘הציבור החרדי’ – שלא נענתה. כעת, התובע דורש לממש חובות של משרד הפרסום ‘בולטון פוטנציאל’ אל המגזין המפר
BOLTON
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp

זהו סיפור מעניין על תביעה שהוגשה על ידי הצלם דוד כהן כנגד מגזין התמונות ‘הציבור החרדי’. לאחרונה, משרד הפרסום המוביל במגזר החרדי ‘בולטון פוטנציאל’ זומן לחקירה בגין תשלום כספים למגזין ‘הציבור החרדי’ אשר הפר זכויות יוצרים. התובע, הצלם דוד כהן, דורש לממש חובות של משרד הפרסום אל המגזין המפר.

על פי כתב התביעה שהגיע לפאשקעוויל, הסיפור החל בשנת 2018 כאשר הצלם דוד כהן גילה כי המגזין פרסם ללא אישור יצירות שלו, ללא מתן קרדיט וכמובן ללא תשלום עבור השימוש. הצלם פנה אל הנתבעים ובעלי התפקיד במגזין והתריע כי מדובר בשימוש לא מורשה, וכי לעיתונים אחרים אשר משלמים עבור אישור השימוש אין היתר להעביר את התמונות לעיתון אחר שאיננו משלם. בעל תפקיד מטעם המגזין התנצל על כך. יום למחרת, הצלם פנה שוב אל הנתבעים בגין הפרות נוספות ושימוש לא מורשה ביצירות נוספות שלו, ודרש הסרה מיידית שלהם מהמגזין.

הנתבעים פנו אל הצלם וביקשו שישלח להם תמונות ויתיר להם שימוש בהן ללא תשלום, או עבור “צ’ופרים” כאלה ואחרים, אולם הצלם סרב לכך.

לאחר כל זאת, הופתע הצלם לגלות כי למרות כל ההתראות המפורשות, המגזין המשיך לפרסם יצירות מקוריות שלו, בניגוד לדעתו וללא קרדיט. בעקבות זאת פנה הצלם באמצעות עורכת דינו, במכתב התראה לאחראים, ודרש שיתחייבו להפסיק באופן מיידי מהפרת זכויותיו אך לא נענה.

בעקבות זאת הגיש הצלם תביעה בגין הפרת זכויות יוצרים, הפרת זכויות מוסריות לפי הוראת סעיף 46 לחוק זכות יוצרים לזכות לקרדיט, עשיית עושר שלא במשפט, עוולת הגזל, גניבת עין לפי סעיף 2 לחוק עוולות מסחריות, ופגיעה בקניין. סך התובענה הועמד על 200,000 שקל.

בהיעדר כתב הגנה, פסק בית משפט השלום בחיפה, כי על הנתבעים להימנע מלעשות שימוש ביצירות בכל דרך בין במישרין ובין בעקיפין, וכן שהנתבעים ישלמו לתובע פיצויים ללא הוכחת נזק בסך 200,000 שקל, וכן שישלמו הוצאות בית משפט ושכר טרחת עו”ד בסך 10,000 שקל.

הנתבעים התעלמו מפסק הדין, והצלם, באמצעות עו”ד אדם ידיד ממשרד דוד ידיד עורכי דין ונוטריון, פנה לממש את פסק הדין מהגורמים המשלמים כסף למגזין – המפרסמים. עם זאת, מספר מפרסמים שאליהם בוצעה פניה, טענו כי אינם מכירים את המגזין כלל, ואת הפרסום שלהם מבצע משרד הפרסום החרדי ‘בולטון פוטנציאל’. בעקבות זאת, הוטל עיקול על משרד בולטון פוטנציאל. משלא השיב משרד הפרסום לצו העיקול, הוגש כנגד משרד הפרסום זימון לחקירה, במטרה לחייב את בולטון פוטנציאל להשיב על צו העיקול ולחייב אותו לשלם את חובותיו למגזין הישר לידי הצלם.

מעניין איך יסתיים הסיפור הזה.

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp

אולי יעניין אותך גם:

דילוג לתוכן