מגזין המקום
ירחון לחרדים עובדים
דטה פרינט
דפוס דיגיטלי
WebDuck
בניית אתרים
כלל גלגלי פרסום
שילוט חוצות ועוד
מרכז העניינים
חינמון ארצי
גיל גרופ
פתרונות מדיה ופרסום
הרגלי צריכת המידע במגזר החרדי עברו שינוי דרמטי בעקבות המהפכה הדיגיטלית, אולם נדמה כי אפליקציה אחת נמצאת בראש החץ של המהפכה והפכה רשמית לרשת החברתית הנפוצה, המשפיעה והאפקטיבית ביותר במגזר. אז איך מפרסמים לחרדים בווטסאפ?
whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp

כמה זמן אתם קוראים את העיתון היומי שלכם? תלוי את מי שואלים. יש המשקיעים חמש דקות בקריאת העיתון היומי, המעמיקים נסחפים לעשר דקות עד רבע שעה והמהדרין (בדרך כלל ‘מכורים לחדשות’) יקדישו לכך אפילו עשרים דקות ויותר. אבל איזה עיתון יומי זוכה לחשיפה של כשעתיים תמימות אצל מאות אלפי קוראים? בעידן הדיגיטלי כבר לא צריך לנחש. הכול מדיד וממסופר, הנתונים גלויים ונמצאים ‘על השולחן’.

הרגלי צריכת המידע במגזר החרדי עברו שינוי דרמטי בעשור האחרון, בעקבות המהפכה הדיגיטלית, ובעיקר כניסת הסמארטפונים הכשרים לרוב הקהילות. אולם נדמה כי אפליקציה אחת נמצאת בראש החץ של המהפכה והפכה רשמית לרשת החברתית הנפוצה, המשפיעה והאפקטיבית ביותר במגזר. אנחנו מדברים כמובן על אפליקציית המסרים ווטסאפ, המשמשת כיום צינור מידע ראשי ועיקרי עבור מאות אלפי מחזיקי הסמאטרפון הכשר.

חדשות, סקופים, דיווחים, כתבות, ציוצים, תמונות וסרטוני וידאו, הכול עובר במהירות שיא למאות אלפי איש המעבירים מאחד לשני משל היה מדובר בווריאנט עוצמתי במיוחד. פרסמת תוכן שהפך לוויראלי ורץ בווטסאפ? קיבלת חשיפת שיא שלא ניתן להגיע אליה גם אם תחבר את הרייטינג של כל העיתונים, המקומונים, ערוצי הרדיו, אתרי החדשות, הפשקווילים וקווי הנייעס גם יחד.

מחקרים בכל העולם מצביעים על כך שהיקף הגלישה היומית באפליקציית ווטסאפ עומדת על ממוצע של כשעה וחצי עד שעתיים ביום. ישנן אפליקציות המודדות כמה זמן הקדשת לגלישה בכל אפליקציה, והתוצאות בהן זהות לנתוני המחקרים של חברות הסלולר. על פי הערכות, היקף הגלישה בווטסאפ במגזר החרדי גבוה ממגזרים אחרים, אבל בכל מקרה מדובר על לפחות כשעתיים שימוש ביום, חלקה כמובן לצרכי עבודה אבל גם בשביל להתעדכן ו’להיות בעניינים’.

אז איך מפרסמים בווטסאפ?

מה הסוד שיגרום למסר שלך, כתבה, תמונה או סרטון להפוך לוויראלי ולהגיע למאות אלפי לקוחות חרדים? בשביל זה צריך את המומחים. אלו שמכירים את הפלטפורמה לעומק, חיים את עולם הקבוצות וקהלי היעד, וכמובן יודעים לזהות את התוכן המתאים ביותר שיהפוך לוויראלי ויזכה לחשיפה שלא ניתן לקבל בשום פלטפורמה אחרת.

איתמר זינגר, מומחה לפרסום דיגיטלי ברשת, זיהה כבר לפני שנים את הפוטנציאל האדיר הגלום ברשתות החברתיות עבור מפרסמים המחפשים להגיע לחשיפת שיא במגזר. בשנת 2014 הקים את ‘זינגר פרסום דיגיטלי’, המתמחה בבנייה והובלת קמפיינים דיגיטליים ממוקדים על בסיס פלטפורמות ווטסאפ וטלגרם.

“ראיתי עוד ועוד מפרסמים מתוסכלים שלא מצליחים להגיע ללקוחות פוטנציאליים, אחרי שניסו מדיות שונות ומשונות בעלויות עתק”, מספר זינגר, “הבנתי שהזירה הבאה נמצאת ברשתות החברתיות, כי כולנו יודעים שאנשים עובדים במגזר מחזיקים בדרך כלל סמארטפון כשר ומחוברים לאפליקציות המסרים המובילות”.

מאז הקמתו הוביל המשרד של זינגר אלפי קמפיינים ממוקדים ברשתות החברתיות עבור חברות גדולות, ארגונים, קופות חולים, משרדי פרסום מובילים ועוד המון עסקים שנהנו מתפוצה אדירה של הקמפיינים שלהם. “אנחנו מספקים ללקוחות ערוץ הפצה יעיל ואפקטיבי המגיע לכמאתיים אלף חרדים הנמצאים במאגרים שלנו, עם פילוח מדויק של קהלי יעד, גברים נשים, מיקום גיאוגרפי ועוד. ככל שהתוכן מוצלח ומתאים יותר לזירה הדיגיטלית, הוא יזכה להתעניינות גוברת אצל חברי הקבוצות. לכן אני ממליץ תמיד למפרסמים להשקיע בתוכן ויראלי שיספק ערך לאנשים, ולא סתם לספר על כמה המוצר מעניין ומשתלם. היתרון בקמפיין דיגיטלי זה היכולת למדוד בזמן אמת את היקף החשיפה ולשפר את התכנים והמסרים תוך כדי תנועה, וזה עוד לפני שדיברנו על האופציה לצרף מסמכים, תמונות, וידאו, לינק לדף נחיתה וכל האינטראקציות החדשות שהזירה הדיגיטלית מקיימת עם הלקוח, ומעניקות אפשרות ליצירת קשר מיידי בלחיצת כפתור”, מציין זינגר.

בימים אלו ‘זינגר פרסום דיגיטלי’ השיק אתר עם מגוון תכנים ועדכונים שוטפים על מסלולי הפרסום השונים המוצעים למפרסמים המעוניינים לפנות לגולשים החרדים המשתמשים מדי יום באפליקציות המסרים הפופולאריות במגזר החרדי. “הגבינה זזה, הלקוחות זזים, והמפרסם החכם פשוט זז ביחד איתם ומגיע אליהם ישירות לסלולר האישי דרך הווטסאפ או הטלגרם”, מסכם איתמר זינגר וכבר רץ לקמפיין הבא שלו.

קישור לאתר

הנתונים נחשפים: כמה זמן אתם מבלים בווטסאפ שלכם? 1

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp

אולי יעניין אותך גם:

דילוג לתוכן