מרכז העניינים
חינמון ארצי
גיל גרופ
פתרונות מדיה ופרסום
מגזין המקום
ירחון לחרדים עובדים
כלל גלגלי פרסום
שילוט חוצות ועוד
דטה פרינט
דפוס דיגיטלי
WebDuck
בניית אתרים
על פי הודעת ההסתדרות עובדי העיתון פתחו בשביתת מחאה. תגובת ההנהלה: העיתון יופץ במועדו. מה קורה שם?
YOM LEYOM (3)
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp

הסערות בעיתון ‘יום ליום’ נמשכות, והפעם על רקע התאגדות העובדים. על פי הודעת ההסתדרות יש בין הצדדים “משבר חריף”, שהוביל לשביתת מחאה היום החלה מהשעה 12:00. עוד אומרים בהסתדרות כי “בין השאר מוחים חברי המטה והמנהלה, הממוקמת בפתח תקווה, על אי תשלום פנסיה כחוק, התנכלות ופיטורים של חברי ועד, אי מתן טופס 161 כמתחייב בדין, הגברת עומסי העבודה ללא תגמול נוסף, ועוד”.

לדבריהם, “המשבר בעיתון פרץ בעקבות החלפת ההנהלה בעיתון לפני מספר חודשים והזעזוע הניהולי שספגו עובדי העיתון, שהוקם באופן היסטורי על ידי הרב עובדיה יוסף ושימש במשך עשרות בשנים כביטאונה של מפלגת ש”ס. לאחרונה החלה ההנהלה החדשה והבעלים נעמה עידן, לפעול באופן פוגעני כלפי העובדים – ואלו פנו להסתדרות על מנת שתגן על מקור פרנסתם וזכויותיהם. על רקע זאת הכריזה ההסתדרות סכסוך עבודה לפני מספר שבועות, אשר יאפשר לעובדים לנקוט בצעדים ארגוניים”.

בהסתדרות מבהירים: “אנו דורשים שזכויות העובדים ישולמו להם במלואם וההנהלה תחדל מיידית מהפגיעה הקשה בתנאי העסקתם. לא נהסס למצות ולהחריף את הצעדים הארגוניים ככל שיידרש על מנת להבטיח את זכויות העובדים”.

יש לציין כי התאגדות עובדי עיתון יום ליום מלווה על ידי יו”ר ההסתדרות במרחב פתח תקווה גיורא נחום, מזכיר האיגוד המקצועי במרחב שרון קרופרו ורכזת ההתאגדויות באגף להתאגדות עובדים אודליה מעודה.

מיום ליום נמסר בתגובה: “כמו בשבוע שעבר ובשבועות שקדמו גם השבוע יצא העיתון במועדו בעזרת ה’ על כל המגזינים הנלווים, לרבות המגזין החדש ‘מרגלית’ המיועד לציבור הנשים ושיצא לאור בשבוע החולף בפעם הראשונה. זאת על אף רצונם העז של גורמים פוליטיים רבי כח להוביל לסגירתו של העיתון בין השאר באמצעות מאבק מתוקשר ומיוחצן אותו הם מנהלים מזה כשבעה חודשים – עת רכשה ההנהלה החדשה את השליטה בעיתון.

“בברכת ילדיו של מרן הרב עובדיה יוסף זצוק”ל מייסד העיתון ובברכתם של גדולי ישראל מכל העדות והחוגים, תמשיך הנהלת ‘יום ליום’ לשמר ולהפיץ את מורשתו של מרן זצ”ל. עובדי ‘יום ליום’ יקרים עד מאוד להנהלה. אך אין בכוונת ההנהלה לנהל עימם את הדיאלוג באמצעות התקשורת”.

ההתאגדות הזו, מגיעה על רקע מספר תביעות נגד העיתון מצד עובדים שפוטרו, כפי שדווח בפאשקעוויל בהרחבה. כזכור, בשבוע שעבר פרסמה המו”ל נעמה עידן בפוסט בפייסבוק, כי אחד מעובדי המערכת הזמין משטרה לעובד אחר.

משבר חריף או עסקים כרגיל: מה קורה בעיתון יום ליום? 1

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp

אולי יעניין אותך גם:

דילוג לתוכן